Banderolli Puretex ECO

Alk. 18,00  alv 0% / m2

Ale! Puretex ECO banderolli on polyesterin pohjalta valmistettu, vesipohjaisella akryylillä käsitelty kangas. Kankaalla on lähes PVC:tä vastaavat ominaisuudet, mutta huomattavasti ympäristöystävällisemmin.

Puretex-kangas kestää käyttöä eikä repeile helposti, kuten monet vastaavat banderollikankaat. Puretex-kankaan painatus ei halkeile, ja painatus kestää erinomaisesti. Puretex-kankaan pintakäsittelyksi voidaan valita mattaus, jolloin banderolli ei juurikaan heijasta valoa, ja soveltuu esimerkiksi taustakankaiksi. Puretex on kolmanneksen kevyempää kuin ominaisuuksiltaan kutakuinkin vastaava PVC umpivinyylibanderolli. Puretex soveltuu parhaiten suuriin sisä- ja ulkomainoksiin.

Tee tuotteen valinnat

  • Tuotteen minimihinta on 100 euroa alv 0%. Mikäli valitsemasi tuotteen koko jää alle minimihinnan, tuotteen loppuhinta pyöristetään laskulla 100 euroon alv 0%.

    Syötä haluamasi banderollin koko alle millimetreissä, niin verkkokauppa laskee banderollin tarkan hinnan.

    Suunnittelupalvelumme kautta voimme toteuttaa painoaineiston, mikäli sinun ei ole mahdollista tehdä tätä itse. Painovalmiista logotiedostosta (ai, eps tai PDF) tehtynä painoaineiston graafinen työ on alkaen 30€ alv 0%.


    Valitse banderollin kiinnitystapa

Alk. 18,00  alv 0% / m2

Haluatko apua tämän tuotteen valinnassa? Me olemme täällä apunasi!

Puretex ECO – tietoja

  • 100% PVC-vapaa materiaalia.
  • Matta, valoa heijastamaton pintakäsittely
  • Läpikuultava materiaali
  • Laadukas painojälki
  • Paino 290 g/m²
  • Rullan leveys 320 cm

Esimerkkejä banderollin käyttökohteista:

  • Suuret mainospinnat sisälle ja ulos
  • Messut
  • Studiot
  • Kaupat
  • Erilaiset mainostelineet

Banderollin kiinnitys ja viimeistely

  • Reunasauma tehdään aina kaikille banderolleille, joka lisää repeämiskestävyyttä ja banderollin käyttöikää
  • Purjerenkaat – kiinnitystapa sisältyy kaikkien banderollien hintaan
    • Purjerenkaiden halkaisijavaihtoehdot: 8,10,12,14,16 tai 20 mm.
    • Voit itse päättää miten purjerenkaat sijoitetaan banderolliin.
  • Erikokoiset kujat, joihin voi asentaa tangon tai pujottaa narun. Voit päättää itse kujan leveyden kiinnitystapasi mukaan.
  • Vahvistettu kiinnityslista profiiliin. Kiinnityslistan halkaisija 5,5 / 7,5 / 8,5 / 10 tai 13 mm
  • Bannerolin kiinnitys- ja kiristysnarut. Narun halkaisija 3,6 tai10 mm
  • Banderollin kanttaukset ja polyesterinauhat
  • Silikonilistat tekstiilibannerin asentamiseen erityisvalmisteiseen kehykseen tai profiiliin. Leveydet 9 ja 14 mm.
  • Tarranauha (uros- ja naaraspuoli). Velcro-nauhan leveydet 20, 30 ja 50 mm